Kalendář akcí a událostí farnosti

Květen 2024

PondělíÚterýStředaČtvrtekPátekSobotaNeděle
1sv. Josefa dělníka
  • 17:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:00 - 17:45
    • společenská místnost v Domě pečovatelské služby
    • Označení: společenská místnost v DPS Ždírec nad Doubravou (Ždírec nad Doubravou)

    za Pavlínu, Markétu, Jana, Michaela, Pavla Zdražilovy, za celou živou i zemřelou rodinu, za dar lásky, pokory, opravdového obrácení srdce k Bohu, naplnění Boží vůle v našich životech a plánu Neposkvrněného srdce Panny Marie, za věrnost Pánu Ježíši ve všech zkouškách, k růstu ke svatosti, za šťastnou hodinu smrti a duše v očistci

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:45
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    za zemřelé manžele Hanu a Františka Jandovy a za živé a zemřelé členy rodiny Daňkovy, Jandovy a Kabrdovy

2sv. Atanáše, biskupa a učitele církve
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:40
    • filiální kostel (bývalý farní) sv. Václava, mučedníka
    • Označení: kostel sv. Václava Horní Studenec (Horní Studenec)

    za zemřelou paní Bekovou, za spásu její duše a za zmírnění bolestí pro její rodinu

3sv. Filipa a Jakuba, apoštolů
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:40
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    za Boží pomoc pro Jitku Faltusovou a její rodinu

4sobota 5. velikonočního týdne
  • 16:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:30 - 17:30
    • farní kostel Navštívení Panny Marie
    • Označení: farní kostel Navštívení Panny Marie Sopoty (Sopoty (Sobíňov))

    za všechny padlé ze Slavětína a z Oudoleně v roce 1945

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 19:00
    • kaple sv. Cyrila a Metoděje
    • Označení: kaple sv. Cyrila a Metoděje Škrdlovice (Škrdlovice)

    za Boží pomoc a dar uzdravení

56. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • filiální kostel (bývalý farní) sv. Václava, mučedníka
    • Označení: kostel sv. Václava Horní Studenec (Horní Studenec)

    za farníky

  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:30
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    za potřebné dary Ducha svatého při výchově a doprovázení našich dětí ve farnosti

  • 11:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:00 - 12:00
    • filiální kostel (bývalý farní) sv. Ondřeje, apoštola
    • Označení: kostel sv. Ondřeje Vojnův Městec (Vojnův Městec)

    za rodinu Vaníčkovu z Vojnova Městce a rodinu Procházkovu z Radostína

6sv. Jana Sarkandra, kněze a mučedníka
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:50
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    za zemřelého Josefa Rolce

7úterý 6. velikonočního týdne
8Panny Marie, Prostřednice všech milostí
9Nanebevstoupení Páně
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 19:10
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    za zemřelou Evu Bartoškovou

10pátek 6. velikonočního týdne (začíná devítidenní příprava na slavnost Seslání Ducha Svatého)
  • 13:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 13:00 - 13:45
    • filiální kostel (bývalý farní) sv. Ondřeje, apoštola
    • Označení: kostel sv. Ondřeje Vojnův Městec (Vojnův Městec)

    pohřební mše svatá za pana Bohumila Berana

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 19:00
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    za všechny oběti leteckého náletu 9. května 1945 v Krucemburku a ve Ždírci nad Doubravou

11sobota 6. velikonočního týdne
  • 16:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:30 - 17:35
    • farní kostel Navštívení Panny Marie
    • Označení: farní kostel Navštívení Panny Marie Sopoty (Sopoty (Sobíňov))

    za zemřelého manžela Jana Fišera, rodiče z obou stran a ostatní příbuzné z obou stran

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 19:10
    • kaple sv. Cyrila a Metoděje
    • Označení: kaple sv. Cyrila a Metoděje Škrdlovice (Škrdlovice)

    za zemřelého Oldřicha Malého

127. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    za farníky

  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:30
    • filiální kostel (bývalý farní) sv. Václava, mučedníka
    • Označení: kostel sv. Václava Horní Studenec (Horní Studenec)

    na úmysl dárce

  • 11:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:00 - 12:00
    • filiální kostel (bývalý farní) sv. Ondřeje, apoštola
    • Označení: kostel sv. Ondřeje Vojnův Městec (Vojnův Městec)

    za dar uzdravení pro syna Vláďu

13Panny Marie Fatimské
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:50
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    ( Tato intence nebyla nikým obsazena )

14sv. Matěje, apoštola
15středa 7. velikonočního týdne
  • 17:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:00 - 17:50
    • společenská místnost v Domě pečovatelské služby
    • Označení: společenská místnost v DPS Ždírec nad Doubravou (Ždírec nad Doubravou)

    ( Tato intence nebyla nikým obsazena )

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:50
    • filiální kostel (bývalý farní) sv. Ondřeje, apoštola
    • Označení: kostel sv. Ondřeje Vojnův Městec (Vojnův Městec)

    ( Tato intence nebyla nikým obsazena )

16sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka
  • 12:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 12:00 - 12:45
    • filiální kostel (bývalý farní) sv. Václava, mučedníka
    • Označení: kostel sv. Václava Horní Studenec (Horní Studenec)

    pohřební mše svatá za paní Annu Břízovou

17pátek 7. velikonočního týdne
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:50
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    na poděkování za dar manželství

18sv. Jana I., papeže a mučedníka
  • 16:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:30 - 17:30
    • farní kostel Navštívení Panny Marie
    • Označení: farní kostel Navštívení Panny Marie Sopoty (Sopoty (Sobíňov))

    za Františka Čermáka, sourozence a celou rodinu

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 19:10
    • kaple sv. Cyrila a Metoděje
    • Označení: kaple sv. Cyrila a Metoděje Škrdlovice (Škrdlovice)

    za farníky

19Seslání Ducha Svatého
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    za zemřelého tatínka a dědečka Františka Matouše u příležitosti stého výročí od jeho narození

  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:30
    • filiální kostel (bývalý farní) sv. Václava, mučedníka
    • Označení: kostel sv. Václava Horní Studenec (Horní Studenec)

    za Františka a Marii Kadlecovy

  • 11:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:00 - 12:00
    • filiální kostel (bývalý farní) sv. Ondřeje, apoštola
    • Označení: kostel sv. Ondřeje Vojnův Městec (Vojnův Městec)

    za živé a zemřelé členy rodiny Štůlovy

20Panny Marie Matky Církve
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:50
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    za Boží pomoc pro Josefa Kamaráda

21sv. Kryštofa Magallanese, kněze, a jeho druhů, mučedníků
22sv. Rity z Cascie, řeholnice
  • 17:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:00 - 17:45
    • společenská místnost v Domě pečovatelské služby
    • Označení: společenská místnost v DPS Ždírec nad Doubravou (Ždírec nad Doubravou)

    ( Tato intence nebyla nikým obsazena )

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:50
    • filiální kostel (bývalý farní) sv. Ondřeje, apoštola
    • Označení: kostel sv. Ondřeje Vojnův Městec (Vojnův Městec)

    ( Tato intence nebyla nikým obsazena )

23Ježíše Krista, nejvyššího a věčného kněze
24den modliteb za církev v Číně
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:50
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    za živé a zemřelé členy rodiny Zrzavých a Papršteinových

25sv. Bedy Ctihodného, kněze a učitele církve, nebo sobotní památka Panny Marie
  • 16:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:30 - 17:40
    • farní kostel Navštívení Panny Marie
    • Označení: farní kostel Navštívení Panny Marie Sopoty (Sopoty (Sobíňov))

    na úmysl dárce

26Nejsvětější Trojice
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • filiální kostel (bývalý farní) sv. Václava, mučedníka
    • Označení: kostel sv. Václava Horní Studenec (Horní Studenec)

    za Karla a Marii Culkovy, jejich rodiče a bratra Františka

  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:45
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    za Miloslava Losenického a jeho rodinu

27sv. Augustina z Canterbury, biskupa
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:50
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    ( volná intence )

28úterý 8. týdne v mezidobí
29sv. Pavla VI., papeže
  • 17:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:00 - 17:50
    • společenská místnost v Domě pečovatelské služby
    • Označení: společenská místnost v DPS Ždírec nad Doubravou (Ždírec nad Doubravou)

    ( volná intence )

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:50
    • filiální kostel (bývalý farní) sv. Ondřeje, apoštola
    • Označení: kostel sv. Ondřeje Vojnův Městec (Vojnův Městec)

    ( volná intence )

30Těla a Krve Páně
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 19:40
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    ( volná intence )

31Navštívení Panny Marie
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:50
    • farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: kostel sv. Mikuláše Krucemburk (Krucemburk)

    ( volná intence )